Name
One Central Square
City
Cardiff
Year
2015
Architect
Rio Architects
Applications
Country
United Kingdom

Výsledkem integrovaného prodeje a instalace, kterou zajišťují společnosti AGC, Glass Express (Midlands) a Abbey Glass, je ohromující použití zadního lakovaného skla Lacobel pro recepci a výtahové haly na One Central square, zbrusu nové kancelářské budově a první z pěti fází přestavby Central Square v Cardiffu.
Budova One Central Square, kterou navrhla cardiffská kancelář Rio Architects a která byla dokončena letos v březnu, má celkovou podlahovou plochu 135 000 m2 na devíti podlažích s parkovištěm v suterénu a sprchami. Moderní kancelářský komplex splňuje standardy

BREEAM "Excellent" a byl postaven tak, aby do každého patra pronikalo maximum přirozeného světla.

V působivém vstupním foyer a recepci s dvojitou výškou bylo s maximálním efektem použito dekorativní malované sklo a na zadní stěně je umístěn trezor Lacobel v barvě Luminous Red od společnosti AGC. Řízený přístup vede do kavárny a centrální výtahové haly, jejichž okolí je rovněž obloženo lakovaným sklem Lacobel v kontrastní antracitově šedé barvě. Tato specifikace pokračuje v celém jádru budovy ve všech devíti podlažích, což představuje celkem přibližně 800 m2 instalovaného skla AGC Lacobel.


Claire Broad, vedoucí oddělení architektury interiérů ve společnosti Rio Architects, k tomu říká: "Chtěli jsme, aby skleněné stěny dodaly budově hloubku a zajímavost a umocnily působivost minimalistického interiéru s čistými liniemi. Hloubka barvy, kterou poskytuje červený Lacobel, skutečně přitahuje pohled nejen při vstupu, ale i při vstupu do samotné budovy, a pomáhá tak zvýraznit prostor recepce.
"Náš průzkum v oblasti zadně lakovaného skla nás přivedl ke kontaktu se společností AGC glass, která byla velmi vstřícná a poskytla nám vzorky spolu s CPD prezentací svých dekorativních skleněných výrobků.
Hlavní dodavatel Willmott Dixon pověřil výrobce skla Glass Express Midlands, aby dodal panely Lacobel nařezané na míru a dodané na stavbu připravené k instalaci.


"Jako akreditovaní dodavatelé společnosti AGC Lacobel jsme byli potěšeni, že se můžeme podílet na tomto prestižním projektu," řekl Bill Singh, MD společnosti Glass Express Midlands. "Specifikace požadovala přibližně 800 m2 lakovaného skla Lacobel v různých velikostech panelů až do 2,6 x 1 m, všechny s leštěnými hranami a bezpečnostním podkladem."
"Tento projekt je důkazem proaktivního přístupu společnosti AGC k podpoře svých zákazníků, která úzce spolupracuje se zadavateli, aby jim pomohla zajistit zakázky, a my se těšíme na spolupráci se společností AGC na budoucích projektech."
Místní specialisté na zasklívání, společnost Abbey Glass (Cardiff), byli pověřeni společností Willmott Dixon instalací skleněných panelů Lacobel a po návštěvě místa byl připraven podrobný půdorys s vyznačením umístění jednotlivých kusů skla. "Přesné plánování bylo při takovém množství panelů různých velikostí klíčové," říká provozní manažer Joseph Willis, "a zejména pro zajištění rovnoměrných rozestupů mezi výraznými velkými panely ve foyer."
Instalace, která probíhala shora dolů v přízemní hale a recepci, trvala přibližně 12 dní po dobu čtyř týdnů, aby se přizpůsobila využití a dostupnosti stěn kvůli dalším probíhajícím stavebním pracím. "AGC Lacobel je pro tuto práci skvělým produktem, protože jeho odolný nátěr je nejen odolný proti poškrábání, takže se s ním snadno manipuluje, ale také jeho barevná hloubka poskytuje vynikající, jednotný povrch. Bylo to poprvé, co jsme Lacobel použili na projektu takového rozsahu, a uvítali bychom příležitost instalovat jej znovu v budoucnu."

Richard Brookes, regionální manažer společnosti AGC pro jižní region, na závěr poznamenává, že se na projektu podílel po celou dobu: "One Central Square je důkazem toho, že AGC poskytuje služby na klíč při vytváření, prodeji a řízení projektu až do jeho dokončení.