Name
One Central Square
Miasto
Cardiff
Rok
2015
Architekt
Rio Architects
Zastosowanie
Kraj
United Kingdom
Produkty
MY COLOUR BY LACOBEL  MY COLOUR BY LACOBEL  

Integrovaný prodejní a montážní servis poskytovaný společnostmi AGC, Glass Express (Midlands) a Abbey Glass vyústil v úžasné použití zadního lakovaného skla Lacobel pro recepci a výtahové haly na One Central square, zbrusu nové kancelářské budově a první z pěti fází přestavby Central Square v Cardiffu.

Budova One Central Square, kterou navrhla cardiffská kancelář Rio Architects a která byla dokončena v březnu letošního roku, má celkovou plochu 135 000 m2 a rozkládá se na devíti podlažích se suterénním parkovištěm a sprchami. Moderní kancelářský komplex splňuje standardy BREEAM "Excellent" a byl postaven tak, aby do každého patra pronikalo maximum přirozeného světla.

V působivém vstupním foyer a recepci s dvojitou výškou bylo s maximálním efektem použito dekorativní malované sklo, přičemž na zadní stěně je efektně vyveden trezor Lacobel Safe od společnosti AGC v barvě Luminous Red. Řízený přístup vede do kavárny a centrální výtahové haly, jejíž okolí je rovněž obloženo lakovaným sklem Lacobel v kontrastní antracitově šedé barvě. Tato specifikace pokračuje v jádru budovy ve všech devíti podlažích, což představuje celkem přibližně 800 m2 instalovaného skla AGC Lacobel.

Komentuje Claire Broad, vedoucí oddělení architektury interiérů ve společnosti Rio Architects: "Chtěli jsme, aby skleněné stěny dodaly budově hloubku a vzbudily zájem, čímž by umocnily působivost minimalistického interiéru s čistými liniemi. Hloubka barvy, kterou poskytuje červený Lacobel, skutečně upoutá pozornost nejen při vstupu, ale i při příchodu do samotné budovy, a pomáhá tak zvýraznit prostor recepce.

"Náš průzkum zadně lakovaného skla nás přivedl ke kontaktu se společností AGC glass, která nám byla velmi nápomocná a poskytla vzorky spolu s CPD prezentací svých dekorativních skleněných výrobků.

Hlavní dodavatelská firma Willmott Dixon pověřila zpracovatele skla Glass Express Midlands, aby dodal panely Lacobel nařezané na míru a dodané na místo připravené k instalaci.

"Jako akreditovaní dodavatelé AGC Lacobel jsme byli potěšeni, že jsme se mohli podílet na tomto prestižním projektu," řekl Bill Singh, MD společnosti Glass Express Midlands. "Specifikace požadovala přibližně 800 m2 lakovaného skla Lacobel v různých velikostech panelů až 2,6 x 1 m, všechny s leštěnými hranami a bezpečnostním podkladem."

"Tento projekt je důkazem proaktivního přístupu společnosti AGC k podpoře svých zákazníků, která úzce spolupracuje se zadavateli, aby jim pomohla zajistit zakázky, a my se těšíme na spolupráci se společností AGC na dalších projektech."

Místní specialisté na zasklívání, společnost Abbey Glass (Cardiff), byli společností Willmott Dixon pověřeni instalací skleněných panelů Lacobel a po návštěvě stavby bylo připraveno podrobné rozvržení jednotlivých pater s uvedením umístění každého kusu skla. "Přesné plánování bylo při takovém množství panelů různých velikostí klíčové," říká provozní manažer Joseph Willis, "a zejména pro zajištění rovnoměrných mezer mezi nápadnými velkými panely ve foyer."

Instalace, která probíhala shora dolů do přízemní haly a recepce, trvala přibližně 12 dní po dobu čtyř týdnů, aby se přizpůsobila využití a dostupnosti stěn kvůli jiným probíhajícím stavebním pracím. "AGC Lacobel je skvělý produkt pro práci, protože jeho trvanlivá barevná úprava je nejen odolná proti poškrábání, což usnadňuje manipulaci, ale také jeho hloubka barvy poskytuje vynikající, jednotný povrch. Bylo to poprvé, co jsme použili Lacobel na projektu takové velikosti, a uvítali bychom možnost instalovat jej znovu v budoucnu."

Claire Broad říká: "Jsme velmi spokojeni s konečným výsledkem, který podle našich představ ještě více umocňuje moderní design budovy. Působení červené skleněné stěny vyvolalo jen pozitivní ohlasy a její reflexní vlastnosti také maximalizují efekt použitých štěrbinových světel, která vytvářejí další zajímavou vrstvu. Určitě bychom zvážili specifikaci výrobků Lacobel a dalších výrobků AGC pro budoucí projekty."

Richard Brookes, regionální manažer společnosti AGC pro jižní region, na závěr poznamenává, že se na projektu podílel po celou dobu: "One Central Square je důkazem toho, že společnost AGC poskytuje služby na klíč při vytváření, prodeji a řízení projektu až do jeho dokončení.

case study image
case study image
case study image
case study image
case study image
case study image
case study image
case study image
case study image
case study image
case study image
case study image
case study image